Okolie

Reštaurácia Koniareň - Jahodník sa nachádza v tichom prostredí na úpätí Malých Karpát, vzdialená od obce Smolenice 2 km.

Jahodník je umiestnený v peknom lesnom prostredí v chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty, s ich najvyšším vrcholom Záruby 768 m n. m., odkiaľ je vidieť pohraničné strážne hrady Ostrý kameň, Smolenice, Červený kameň, pozostatky hradiska na vrchu Molpír z doby Halštatskej (ktorá tvorí prechod od doby bronzovej k dobe železnej z konca 6. storočia p. n. l.) Celá oblasť je obľúbeným výletným a rekreačným miestom s rozsiahlymi lesmi, lúkami. Okolie reštaurácie  poskytuje možnosť pešej turistiky (dobre vyznačené turistické trasy aj pre náročných), cykloturistiky, lezenie po skalách, sánkovanie, behu na lyžiach a ďalších športových disciplín.

V blízkosti Jahodníka sa nachádzajú vodné nádrže Buková a Boleráz. V bezprostrednej blízkosti(asi 20min.pešou chôdzou) sa nachádza jaskyňa Driny - jediná sprístupnená jaskyňa v Malých Karpatoch. V okolí je možnosť výletov do Trnavy, Piešťan, na zámok v Smoleniciach, a na Červený Kameň.


Zväčšiť mapu

Penzión KONIAREŇ

Chatová osada - Jahodnícka 562/20,
919 04 Smolenice

info@penzionjahodnik.sk
+421 907 893 551